Pasterka w nowym kościele

24-12-2018

Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że wszędzie tam, gdzie sprawowana jest Eucharystia, jest zawsze Boże Narodzenie.

Nasza parafia wznosiła tę świątynie, bo chcemy, aby tutaj rodził się Eucharystyczny Jezus.

Narodzenie Jezusa, Jego przyjście na świat, odmieniło ludzkość.

Tu w tej świątyni chcemy odmieniać siebie, spotykając się z Jezusem w słowie Bożym, Mszy św. i sakramentach świętych.

Papież Benedykt XVI często mówił, że" Świat bez Boga nie ma przyszłości".

Ten nowy Kościół jest znakiem, że chcemy z Bogiem budować naszą doczesną przyszłość i żyć nadzieją wieczności.

Składam serdeczne podziękowanie Księdzu Biskupowi za to, że przyjął moje zaproszenie, i w tę wyjątkową noc, noc Bożego Narodzenia sprawował pierwszą Msze św. w naszej nowej świątyni.

Dziękuje za wygłoszone słowo Boże jak ważna w planach Bożych jest rodzina i wiele życzliwych słów skierowanych do naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

Księże Biskupie to wiara i ofiarność parafian są fundamentami tej świątyni.

I pragnę tu wszystkim Wam, którzy to dzieło wspieracie serdecznie podziękować, za wszelką pomoc i zrozumienie.

Jeszcze raz powtórzę, to co już wiele razy Wam mówiłem, za ks. Piotrem Skargą: "Ci, którzy Panu Bogu kościoły widome budują, pierwej kościół serdeczny w sobie zbudowali”.

Dzisiaj po ośmiu latach budowy, mogę powiedzieć, że te słowa są jak najbardziej prawdziwe i aktualne także w naszej parafii. I za to, że w sercach macie miejsce dla Boga, niech Was

Nowo narodzony Jezus darzy wszelkimi łaskimi.

Nie mogę nie podziękować tu Panu Andrzejowi Smagaczowi - budowniczemu tej pięknej świątyni i jego pracownikom.

Żadna inna firma nie wybudowałby tego kościoła z taką dokładnością i starannością, trzeba tu było być każdego dnia, żeby to widzieć i docenić.

I za to zaangażowanie składam Panu i pracownikom serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Dziękuje ks. Oskarowi, że przez te lata żył sprawami budowy, chętnie jeździł z kazaniami do innych parafii i był dla mnie wsparciem

Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za pomoc, wskazówki i podpowiedzi.

Wyrażam słowa wdzięczności wielu osobom, które z całego serca angażowały się w różnorodne prace i przedsięwzięcia, żeby ta nasza świątynia dzisiaj - jaśniała takim pięknem i blaskiem.

Dziękuje cieślom, blacharzom, dziękuję szczególnie naszym Panom elektrykom, że bezinteresownie układali kilometry przewodów, aby wszystko działało dzisiaj jak należy. Dziękuje naszemu stolarzowi Panu Andrzejowi Prokopowi, naszemu chórowi i Pani mgr Anecie Mikuś.

Dziękuje szczególnie Akcji Katolickiej i Caritas na ręce Pani Doroty Nowak.

Dużo tu jeszcze do zrobienia, ale skoro zrobiliśmy już tak wiele, to z Bożą pomocą i życzliwością ludzi zrobimy resztę.

Dziękuję zaproszonym kapłanom, Księdzu Prorektorowi Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie Ks. Prof. Dr Hab. Józefowi Stali, że od samego początku interesował się naszą budową.

Dziękuję naszemu rodakowi Ks. Krzysztofowi Kara, za wspieranie tego dzieła.

I dziękuje Ks. Romanowi Górowskiemu, który będąc wikariuszem w naszej parafii, zostawił tu cząstkę swego serca , zawsze życzliwy uśmiech dla wszystkich a nade wszystko piękne świadectwo kapłańskiego życia.

Wszystkim, którzy to dzieło wspieracie, niech Nowo narodzony Zbawiciela Świata - Jezus Chrystus, dla którego chwały powstała ta świątynia, niech Was darzy wszelkimi łaskami jakie przynosi

światu.

W tym roku przeżywamy 100. rocznice Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Nie możną nie upamiętnić tego ważnego wydarzenia. My świętujemy 100 rocznice niepodległości a pokolenia polaków żyły przez 123 lata w niewoli, a inne regiony nawet 146 lat. Dlatego proszę Księdza Biskupa o poświęcenie pamiątkowej tablicy.

Są na niej wypisane słowa największego Polaka św. Jana Pawła II - słowa następujące:

"Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością…

Abyście szukali zawsze duchowej mocy u Tego, u którego tyle pokoleń ojców naszych i matek ją znajdowało”.

A poniżej znajduję się dedykacja :

Dziękując Wszechmogącemu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski za dar wolności i pokolenia Polaków, dla których Ojczyzna znaczyła więcej niż życie, w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski.

Pogórska Wola

Anno Domini 2018.