Parafialny Oddział Caritas w Pogórskiej Woli tworzy następujący zespół:

Pani - Małgorzata Mazur - prezes, Teresa Sztorc, Krystyna Kapustka, Maria Wolska, Teresa Kuta, Janina Królikowska, Maria Chrupek, Krystyna Pędrak. Asystentem jest Ks. Proboszcz Jerzy Borczewski. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domu parafialnym. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną dzielić się z innymi sercem i wiarą.

Parafia na miarę swoich możliwości stara się nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy zanosi przynajmniej symboliczną pomoc zwłaszcza tym, którzy nie mają odwagi wprost prosić.

Parafianie kupując świece Caritas uczestniczą w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom, a nabywając wielkanocne baranki wspomagają Wielkanocne Dzieło Caritas. Na początku roku szkolnego Parafialny Odział Caritas przygotowuje wyprawki dla dzieci i pomaga w zakupie przyborów i podręczników szkolnych dzieciom z uboższych rodzin. Fundusze na ten cel są pozyskiwane z rozprowadzania w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny bukietów ziół, oraz od darczyńców. Nasz Odział uczestniczy również w unijnym programie PEAD - "Dostarczanie żywności dla najuboższych mieszkańców UE", znanego również jako program PEAD (franc. Programme Europeen d' A ide aux plus Demunis).

Diecezjalne Święto Caritas

W sobotę 1 października w ramach jubileuszu 225 lecie diecezji w kościele Bł. Karoliny w Tarnowie odbyło sie Diecezjalne Święto Caritas. W tym dniu również obchodziliśmy 75 rocznice powstania Caritas w naszej diecezji. Dodatkowym powodem do radości był fakt, ze Ojciec św. Benedykt XVI kilka dni wcześniej mianował metropolitą lubelskim Ks. Biskupa Stanisława Budzika - Sekretarza Konferencji Episkopatu Polski. Ks. Biskup po roku 1989 na nowo tworzył w naszej diecezji struktury Caritas. Uroczystościom jubileuszowym przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Wiktor Skworc. W imieniu Parafialnych Oddziałów Caritas Księdza Biskupa przywitały panie z naszego Caritas, Pani Małgorzata Mazur oraz Pani Maria Wolska.

Tydzień Miłosierdzia

Od 2 do 9 października przeżywaliśmy 67 Tydzień Miłosierdzia. W niedziele Panie z Parafialnego Oddziału Caritas i młodzież z Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali "Chlebki Miłosierdzia". Złożone ofiary zostaną przeznaczone na dożywianie ubogich dzieci. W czasie trwania Tygodnia Miłosierdzia Panie z Caritas oraz Szkolne Koło Caritas odwiedzali osoby chore, samotne i seniorów w parafii. Ofiarując im symboliczny kwiat i słodycze, chcemy w ten sposób okazać im pamięć i chrześcijańską miłość.