Dziewczęca Służba Maryjna

Celem Dziewczęcej Służby Maryjnej jest poznanie życia Maryi oraz naśladowanie jej w codziennym życiu, przez wzajemną miłość, służbę i otwartość. Cechy te winny charakteryzować każdą "Maryjkę" i tak powinna żyć także w swoim środowisku, a więc w rodzinie i szkole. Hasłem DSM jest "Przez Maryję do Jezusa". Od września do grudnia trwa czas kandydatury dla dziewczynek kl. III. Jest to czas, gdzie kandydatki zapoznają się z celem grupy. Uroczyste przyjęcie odbywa się 8 grudnia, gdzie dziewczynki składają uroczyste przyrzeczenie. Zewnętrznym znakiem przynależności do wspólnoty Maryjnej jest niebieska peleryna.

Spotkania DSM odbywają się w soboty o godz. 9.00 w domu parafialnym. Opiekunem DSM jest Ksiądz mgr Oskar Leśniak oraz Siostra mgr Agnieszka - Służebniczka Starowiejska. W prowadzeniu DSM pomagają mu dwie animatorki. Dziewczynki zgłębiają prawdy Boże, a szczególnie uczą się naśladować Maryję, która jest ich patronką.