Z życia parafii

Kolęda Misyjna 2023

27-12-2023

Kolędnicy Misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny, przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Wraz z tym przesłaniem niosą radość i pokój Bożego Narodzenia. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką” i głoszący: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”.

Opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają wszystkim, że Kościół nie kończy się w parafii, ale mamy braci i siostry na krańcach świata. I to my jesteśmy odpowiedzialni, by usłyszeli o Chrystusie i żyli w warunkach pozwalających im na wzrost, rozwój i życie godne dziecka Bożego.

26 grudnia na Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele odbyło się uroczyste posłanie kolędników misyjnych. Dzieci z naszej parafii zostały przygotowane przez Księdza Piotra Gwoździa i Siostrę Irenę.

Misjonarz nigdy nie idzie sam, nigdy nie mówi o Jezusie sam od siebie. Misjonarz jest zawsze posłany przez Kościół. Znakiem tego jest specjalna modlitwa posłania i błogosławieństwo, które dzieci i animatorzy otrzymują od swoich księży. Na mocy tego posłania wyruszają do parafian, aby nieść radość Bożego Narodzenia i mówić o potrzebach dzieci w różnych częściach świata.

Do odwiedzanych rodzin przynoszą błogosławieństwo, którego zewnętrznym znakiem jest pamiątka kolędowania i  zbierają ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w różnych częściach świata.

W tym roku ofiary z kolędy misyjnej będą przeznaczone na projekty realizowane w Republice Środkowej Afryki, Republice Konga, Kamerunie, Tanzanii, Boliwii, Kazachstanie oraz Kolumbii.